Že by Brexit zastavil tok informácií z kontinentu na Ostrovy ?

Autor: Ján Šeďo | 16.3.2020 o 20:46 | Karma článku: 6,28 | Prečítané:  2182x

Britská vláda pred dvomi dňami tvrdila, že na opatrenia proti koronavírusu je priskoro. Štatistika hovorí, že lavína, ktorá podľa všetkých indícií ovplyvní aj nás, sa pohla smerom k Talianskemu scenáru.

     Slovenská vláda sa začala zaoberať opatreniami proti šíreniu koronavírusu ihneď po prvej pozitívnej vzorke. V pomere k počtu obyvateľstva to bolo omnoho skôr, ako vláda Veľkej Británie. Tá sa zatiaľ zamýšľa iba nad opatreniami pre seniorov nad 70 rokov. Na Ostrovoch beží život akoby sa nič nedialo. Koncertné turné rockovej kapely, polmaratón ( ten vyvolal vlnu odporu ), verejné protesty, ľudia na ulici, len tak... Nikde žiadne ochranné pomôcky. Neveští to nič dobré.

     Že sa to dotkne aj nás, to je v tomto momente už isté. Očakáva sa návrat asi 20 000 našincov z cudziny, pravdepodobne najviac z Ostrovov. Nikde nie je žiadna záruka, že sa všetci vrátia zdraví, bez vírusu. Na opačnej strane, ako už vieme, hostiteľ nemusí mať výrazné príznaky, napriek tomu môže byť infikovaný a vírus môže šíriť počas cestovania a medzi najbližšími aj v domácej karanténe.

     Prístup Londýnskej vlády je minimálne zarážajúci. Ku dnešnému dňu 1300 infikovaných pri správnej dislokácii na území Británie dokáže spustiť lavínu ( a vyzerá to tak, že sa lavína spustila ), ktorá svojou intenzitou bude atakovať Taliansky scenár. Nezachytili začiatok a akoby sa nechali zmiasť "iba" 35 úmrtiami seniorov, čo je približne rovnaký podiel z infikovaných v porovnaní s ktoroukoľvek inou krajinou sveta. Zabudli na jeden podstatný detail. Ak sa nekoná včas, úraduje matematika. A tá pri spontánnom šírení vírusu ukazuje na exponenciálnu závislosť pribúdania infikovaných.

     Nezávidím obyvateľstvu v lokalitách, odkiaľ odišlo do cudziny za prácou vysoké percento ekonomicky činného obyvateľstva, ako napríklad zo Spiša. Spiš je v tomto smere výnimočný aj tým, že časť zahraničných pracujúcich ( tí asi všetci nepracujú, ale to nie je v tomto prípade podstatné ) tvoria Rómovia. U nich je po návrate pravdepodobnosť roznášania vírusu, žiaľ, vyššia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jeden deň niečo povie, na druhý to už neplatí. Premiér Igor Matovič

Je to pozostatok jeho opozičnej politiky, vraví Mesežnikov.

Cynická obluda

Oklamaný Matovič

Takto to vyzerá, keď si niekto pri deklarovaní túžby dostať sa z opozície k moci neprečíta písmenká pod čiarou.


Už ste čítali?