Pán minister Richter, čím nás to zase kŕmite ?

Autor: Ján Šeďo | 21.8.2019 o 1:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1635x

Mali by ste rovno povedať, že nezamestnanosť 4,97 % je výpočet podľa pravidiel Smeru. Realita je iná. Množstvo asociálov ste postavili mimo evidenciu, ale ich hlas vo voľbách má váhu hlasu poctivého občana.  

Všetci vieme, ako si vylepšujete štatistiku. Tí, čo sú dlhodobo evidovaní ako nezamestnaní a nie sú schopní etablovať sa na pracovnom trhu, sú z evidencie vyradení. Nezamestnanými však ostávajú naďalej, len v štatistike už nefigurujú. Pravidelne sa stretávam s takýmito "uchádzačmi o prácu". Ráno o 9.00 hodine na pohovore nafúka 1,20 promile, aj viac. Čo s ním ? Radšej bez nich ako s nimi. Ktorá slušná firma by stála o takéto individuá. A to nehovorím o sociálnych turistoch zo Spiša. Pri voľbách sa karta otáča. Práve títo sú najlepší voliči, je ich dosť na ovplyvnenie výsledkov v niektorých regiónoch.

Absolútnym kopancom vo vašom podaní je negovanie varovania Ministra financií o krízových javoch. Ak by ste sa trošku informovali a nespoliehali na vaše nezmyselné čísla, potom zistíte, že pravdepodobnosť krízy v Európe je 70 - 80 %, v USA 50 %. Tieto odhady poskytujú uznávaní ekonómovia a analytici bánk. Stačí sa máličko informovať pred výstrelom do tmy. Mimochodom, každá kríza začína rovnako. V Ťažkom priemysle a končí krízou v službách. Keď služby trú biedu, ťažký priemysel sa znovu rozbieha.

Dnes sú v ťažkom priemysle ( oceliarstvo, výroba hliníka a zliatin hliníka, automobilový priemysel so všetkými subdodávateľmi ) už zreteľné krízové javy. O tom som už písal v článku :

https://sedo.blog.sme.sk/c/507929/ze-by-isla-zase-kriza.html

Zatiaľ sa nikto neuchyľuje k prepúšťaniu, pretože vývoj tejto, pravdepodobne umelo vyvolanej krízy, je zatiaľ netypický. Pokles objednávok v automobilovom priemysle sa vlečie už od októbra 2018 a stále nie a nie to prepuknúť na plno. Pán Richter, ono to prepukne. Najvýkonnejšie ekonomiky EÚ sa zmietajú v problémoch, Trumph si robí dobrý deň z celého sveta, Taliani zase menia vládu a vy si myslíte, že my, už medveďmi ohrozovaní Slováci to ustojíme ? Nemci o nás rozhodujú, na ich ekonomiku sme napojení ako vozne vo vlaku a oni sa začínajú zmietať v problémoch. Tak prosím, tie diletantské vyhlásenia nabudúce radšej nie. Kto sa chce pekným urobiť, nájde si na to prostriedky. Vy ste sa netrafili a mne to veľmi pripomína hlášku : Sedia dvaja kamaráti v krčme a po x - tom poldecáku sa samochvála len tak valila. Až jeden z nich zahlásil : "Vieš čo, kto je krajší ako my dvaja, ten sa zaručene maľuje". To je pravdivý citát zo života, starý cca 66 rokov - oni "válčili za Čepičku". A bolo to absurdné, ako vyhlásenia pána ministra, vaše pán Richter.

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Na Slovensku pribudlo ďalších 54 prípadov nákazy

Na Slovensku sa koronavírusom nakazilo celkovo 2 855 ľudí.


Už ste čítali?