Pán Drucker, človek by sa do vás aj zamiloval...keby...

Autor: Ján Šeďo | 19.8.2019 o 18:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2020x

Prečítal som si "Veľký rozhovor s Tomášom Druckerom" a konštatujem to, čo je v nadpise. Ísť vlastnou cestou je chvályhodné, ale cítim za tým kalkulácie. A možno tomu aj trošku fandím. Čomu ?

Pán Drucker, vo funkcii ministra zdravotníctva ste bol dva roky a za ten čas sa toho veľa nezmenilo. Pripúšťam, je to veľmi krátky čas. Čo však budem vyčítať všetkým ministrom zdravotníctva do nekonečna, je o.i. aj systém odmeńovania, tzv. tabuľkové platy. Tvrdý pozostatok socializmu a dnes ešte po 30 rokoch od zmeny režimu sa nenašiel minister, ktorý by zaviedol inovácie v hodnotení zamestnancov. Vysokoškolské vzdelanie nie je žiadnou zárukou kvality a výkonnosti. Mnohí stredoškolsky vzdelaní ľudia sú podstatne výkonnejší. A mesiac čo mesiac sa musia pozerať na to, ako majú na výplatnej páske menej o cca 20 % voči vysokoškolákom, ktorí im pracovne nesiahajú ani po päty. To sú v mnohých prípadoch potvrdené fakty a vedenie nemocnice si nevie rady s pozostatkom socializmu, aj keby chcelo.... O vzťahoch a riadení nemocníc radšej pomlčím.

Ako minister vnútra sa za ten jeden mesiac nemohlo nič udiať. Podľa mňa ste sa zľakol a utiekol. Práve fakt, ktorý spomínate v rozhovore, že nie ste členom strany Smer, mohol rozhodnúť pri odvolaní p.Gašpara. Nemali ste informácie ? A tomu máme my občania aj uveriť ? Mali ste plné právo vyžiadať si informácie od bezpečnostných zložiek. Pochybujem síce, že by ste dostali niečo relevantné, ale vaša poctivosť a nestrannosť, ako to prezentujete, by mohla vysoko zavážiť a v prípade takéhoto funkcionára stačí aj minimálne podozrenie na odchod. Aspoň v demokratickom štáte áno. Vy také Slovensko chcete predsa budovať... počúvať občanov a riešiť ich problémy, aspoň sa v tom zmysle vyjadrujete. Zľakli ste sa demagóga a jeho šedej eminencie. To je pravda.

Dnes, keď demagógovi sa pomaly postaví aj vrátnik, ale šedá eminencia ešte ťahá za nitky a kontroluje svoje špinavé obchody, máte cestu podstatne jednoduchšiu. Aspoň sa vám to tak javí. Ale všetci neodídu a nenechajú vás poctivo pracovať v prospech občanov. Ste si toho vedomý ? Zlikvidovať tento mafiánsky kolos v miništáte by znamenalo očistec na Zemi, všetko zatvoriť ( do Ilavy ) a paralyzovať, včítane ich domácich miláčikov. Vymiesť to do tla. A to sa nestane. Takže vaše kalkulácie o práci pre občanov narazia na staré štruktúry. Čo potom ? Odhadujem vás na človeka, ktorý by aj chcel, ale bez takých rušivých elementov ako je súčasná politická špička. Nemáte na to, tvrdo sa postaviť demagógom, slizkým hadom a nacionalistom. Takíto pracovať nechcú, oni chcú ťažiť všetko zo všetkého na úkor bežných občanov. A nacionalistom momentálne všetko hrá do karát, budú silnieť, pretože ten zbytok zlyhal.

Ak kalkulujete s tým, že tento politicky a verejne diskreditovaný odpad zmizne z politickej scény, je to omyl. Nezmizne, otočí kabáty a bude tu naďalej, mladí voliči posilnia Kotlebu. A vy nemáte na to, aby ste veci presne pomenoval? Už v tom rozhovore kľučkujete a nepomenúvate veci pravými menami. Bez toho ste len slabý vánok proti prievanu, ktorý vytvárajú súčasní skorumpovaní vykrádači štátneho rozpočtu. Od týchto bol aj Jano Ľupták lepší. Nevedel ako ukradnúť viac a viac ostalo...

Pred voľbami nie ste ochotný hovoriť priamo, iba v domnienkach a hádankách , čo je chyba na n - tú. Už ste mali ísť na plno, alebo potrebujete impulz ? Do ktorých volieb vlastne chcete ísť ? Alebo ak som dobre porozumel, plánovane do opozície ? Potom kde sú vaše ambície ? Budete občanom pomáhať za vaše vlastné ? Tak človeče preberte sa a zaberte...ak niečo chcete. V niečom ste mi sympatický, ale veľmi nesmelý, vlkom treba ukázať zuby a nie šarm. Že by som sa mýlil ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Briti sa snažili vrátiť z Francúzska, aby sa vyhli karanténe

Na Slovensku sa koronavírusom nakazilo celkovo 2 801 ľudí.


Už ste čítali?