Arogancia čínskych investorov nepozná hraníc.

Autor: Ján Šeďo | 3.7.2019 o 16:33 | Karma článku: 5,17 | Prečítané:  2081x

Kufrík na stôl ! Takto "pripravený" Číňan prevalcoval slovenského investora, pripraveného na akt podpisu zmluvy so všetkými náležitosťami. Peniaze sú asi najsilnejší argument po deviatke.

Táto "kovbojka" sa odohrala pred dvoma dňami v ČR. Slovenská spoločnosť vyhrala tender na odkup výrobnej spoločnosti v ČR. Do prípravy na kúpu českej spoločnosti investovala slovenská spoločnosť cca 120 000.- €. Odborné posudky, zhodnotenie majetku, finančné analýzy...Nekonečný príbeh. Po 3 mesiacoch "tanečných kreácií" okolo kúpno-predajnej zmluvy nastal deň "D". A tu sa zrazu zamračilo. Pár hodín pred podpisom zmluvy oznámila predávajúca strana takmer novým vlastníkom, že Bohu žiaľ, včera bola spoločnosť predaná inému uchádzačovi za výhodnejších podmienok.

Číňania, mimochodom ponukového konania sa zúčastnili, ale neuspeli, sa zobudili a vytiahli kufrík. Predávajúci, samozrejme s veľkou pravdepodobnosťou dostal šok z hotovosti a navýšenie ceny akceptoval okamžite. Peniaze robia zázraky. Nejaká morálka a morálny záväzok voči trojmesačnej prípravnej fáze a záväzok voči kupujúcemu sú či u nás, alebo aj v ČR rovnakým tabu. Ľudia bez chrbtovej kosti. Číňania kupujú všetko, čo sa hýbe a my nemáme ani za mak "hochnesu" si domyslieť účel. V strednej Európe majú množstvo finančných agentov, ktorí disponujú určitými finančnými čiastkami a majú poverenie na kúpu všetkých možných nehnuteľností v rámci prideleného balíka.

Balík je prideľovaný kto vie kým v ďalekej Číne, ktorá, ako sa zdá, čoskoro nebude ani taká vzdialená. Toto nie je prvý prípad, s ktorým som sa náhodou stretol. Zaujímali sa aj o skrachovaný projekt pri jaskyni Domica, o čom sa dočítate v týchto článkoch. 

sedo.blog.sme.sk/c/384773/aj-toto-je-mozne.html

sedo.blog.sme.sk/c/508642/na-domici-skapal-pes-vsetci-svorne-mlcia.html

Na Domici nestihli napáchať žiadne neprístojnosti, nedostali sa k majetku. Oproti tomu predaj spoločnosti v ČR bude slovenského ( už teraz neúspešného ) investora bolieť veľmi a dlho. Bratia z ČR sa v tomto obchode neblysli ani trošku. Preukázali vrchol arogancie. Horšie je, že pred zmluvou investovaná čiastka je raz a navždy stratená. Nie je čo a od koho vymáhať, ani žalovať. Právo tu má asi poriadnu trhlinu. Zato Číňan si ruky mädlí a nasťahuje do strednej Európy ďalší menežment, ktorý bude s úklonom na ukazovákoch oboch rúk odovzdávať vizitky. Nás to ani trošku netrkne, že zasa ďalší úplne iní ako my u nás a bezbolestne, bez preskakovania plotov. A ich potomkovia... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Taliansko zatvára mestá a ruší karneval. Vírus môže ohroziť Schengen

V Taliansku zabil koronavírus už štyroch ľudí.

Cynická obluda

Zdravotný paradox

Len čo vyzdravejú, určite nás Fico, Kollár alebo Danko zasa radi poučia o feťákoch a správnej životospráve.

AUTORSKÁ STRANA SAMUELA MARCA

Zbohom, kapitán! (Samo Marec sa lúči s Andrejom Dankom)

Po Andrejovi Dankovi neostáva nič, a to je vlastne dobre.


Už ste čítali?