Banánová republika a jej egoisti typu pána Harabína.

Autor: Ján Šeďo | 12.6.2019 o 18:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  888x

Zvolili sme si prezidentku, tak prosím majme úctu k Ústave a Zákonom. Nechajme jej čas na etablovanie sa v úrade a s odstupom času môžeme hodnotiť. Predchádzajúci prezidenti neoplývali genialitou.

Nech sa na to pozerám akokoľvek, je to fakt. Pamätám si ich všetkých veľmi dobre.

1. Michal Kováč starší - Mečiarov človek, spolu zakladali HZDS. Osobne si myslím, že keď Mečiar zistil, že nie je rečnícky virtuóz, nevidel v ňom pre budúcnosť žiadne nebezpečenstvo pre seba a svoje stalinistické plány, nechal ho zvoliť. Pán Kováč bol vzdelaný človek, ale trochu pomalý a nepresvedčivý. Chýbala mu výrečnosť a lakte v diskusii s vtedajšími politickými žralokmi. Vrchol jeho pochybenia bolo 20 minútové stretnutie s Bilom Clintonom v Ba. Využil to na čítanie o našich "úspechoch v budovaní demokracie", namiesto debaty hoci o zvuku saxafónu a správne mierených otázkach a požiadavkách o podpore zdevastovanej ekonomiky zánikom zbrojárskej výroby na Slovensku. Havla stvorila Amerika, potom prečo nie kompenzáciu za jeho nezmyselné kroky. Mimochodom, Clinton následne išiel do ČR a dostal "majstrovský nástroj", saxafón, vyrobený v Amati Kraslice a ak sa dobre pamätám, v Holandsku druhý. Spor s Mečiarom bol Mečiarovým vrcholným dielom...

2. Rudolf Schuster - bývalý primátor Košíc, stranícke eso za totality. Košice zadĺžil, bol za to intenzívne kritizovaný, ale malo to zmysel. Ono sa to ukázalo až neskôr. Centrum je krásne a určite spravil v meste poriadok - metropolu východu povýšil na skutočnú metropolu. Ako prezident nijako nezlyhal, mal rešpekt aj v zahraničí. Pomohol mu k tomu určite aj jeho mantácky pôvod. Cesty do Amazónie si však mohol odpustiť a nechať na neskôr. Jeho akútna, život ohrozujúca choroba, ho pripravila o časť aktívnej služby národu. Táto nezávideniahodná udalosť však donaha vyzliekla naše zdravotníctvo. Osobne som sa s ním stretol asi v r. 2012 pri otváraní jednej firmy v Medzeve a pôsobil naozaj suverénne a predovšetkým bezprostredne. Napriek všetkému bol určite najlepší prezident.

3. Ivan Gašparovič - Mečiarov poskok. Svojho času ho vyhodili z funkcie predsedu Federálneho súdu za neschopnosť. Tú dokazoval do konca druhého volebného obdobia, ako bábka Ficova. O ňom nie je čo pozitívne napísať, vždy to bola len niekomu slúžiaca figúra bez vlastného názoru. Nepríjemné brepty na oficiálnych fórach ani nespomínam...

4. Andrej Kiska - ako dobre začal, usilovnosťou a predvídavosťou si zabezpečil hlasy. Ale tak zle končí. Chyba na chybu. Podnikanie prepletené s najvyššou štátnou funkciou by mohlo byť akceptovateľné, keby sa o jeho podnikanie niekto dokonale staral a občania neboli zaťažení jeho pochybeniami. Toto si mal dokonale dopredu preveriť. Nestalo sa. Bude to mať do budúcnosti ťažké, lebo stigmu daňového podvodníka zo seba zmyje ťažko. A pozemky pod Tatrami sú samostatná kapitola. Pre mňa nie je dôveryhodný.

Takže máme pocit, že pani Čaputová by mohla byť hlboko v tieni týchto pánov ? Nechajme jej čas na etablovanie sa, potom súďme. A to, o čo sa tu snaží pán Harabín, radšej ani neklasifikujme ako úvahy zdravého človeka. Aj právo má svoje hranice a ak chce paragrafy do nekonečna ohýbať, prosím, lenže potom pozor na ohyby okolo svojho krku. Tie môžu byť nebezpečné ešte aj pre právnika. Inaugurácia Prezidenta je vysoko Ústavný akt a samozvaní tlčhubovia by sa radšej mali držať bokom. Bez ohľadu na právnické úspechy, aj tie voči štátu...mal by sa hanbiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?