Bravo, pán Matovič, pána Poláka hádžete do vápennej jamy.

Autor: Ján Šeďo | 20.5.2019 o 14:14 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1003x

Pri všetkej úcte, aj tak do Bruselu nepatríte a pri p. Junckersovi je všetka snaha o normalizáciu Európy Švejkovinou. On osobne predurčuje Európu k radikalizmu a fašizmu. Ešte je niekto, kto sa na neho môže pozerať ?

Pozrime sa na zostrihy jeho "viróz". Hotový Švejk s tým rozdielom, že Švejkovi sa nikdy nohy nepodlamovali. Človek s akoukoľvek reálnou chorobou sa takto nespráva, vynímajúc ťažkého alkoholika, poprípade kombinované s niečím razantnejším. Všetko sa okolo neho usmieva, štátnici uhýbajú pohľadmi od kamier, pred oslintaním a "priateľskými fackami". Bruselské stretnutia s p. Junckersom vyzerajú ako paródie typu "Horúce strely". Z tohoto sa amíci musia popukať od smiechu. Zadajte si na YouTube "Junckers drunk" a objaví sa Vám hromada videí, ako pán Veľkomožný nezvláda sám seba.

Čo očakávame od Únie s takýmto vedením ? Každý súdny človek vo vrcholných orgánoch EÚ by sa dávno mal proti tomuto správaniu ohradiť. Je to dehonestácia celej Európy a nás, obyvateľov, ak sa tam radíme. Alebo peniaze sú zase pred všetkým ? Zatiaľ možno áno, ale do kedy ? Minimálne od pani Merkelovej by som očakával varovný prst. Úniu predsa financujú v prvom rade Nemci.

Mne to celé pripomína pomery v päťdesiatych rokoch, keď vodič, ktorý v stave opitosti zrazil chodca, mal v zázname z dopravnej nehody uvedené ako poľahčujúcu okolnosť : "Bol opitý, nemohol za to". A chudáka, opitého, ešte ľutovali, lebo bol v stave nerozoznať cestu od chodníka. Mimochodom, na Slovensku sa rysuje precedens, pretože gorila zabila vychrtlého aziata s 20 pivami, 10 poldecákmi a 2 tabletami oblbovákov v tele. A čuduj sa svete, rozhodnutie súdu je po priznaní ľútosti ( po vytriezvení sa zložil ako sa na hrubokrkého chlapa patrí ), ako za krádež jabĺk vo farárovej záhrade. A to je to, čo je veľmi nebezpečné. Uhýbať pred realitou a hľadať psychologické a právnické kľučky.

Tomuto je nutné čeliť v prvom rade. Na to sú potrební nekompromisní a čistí politici, aj v Bruseli. Pán Polák to nezachráni, nanajvýš ho raz, ako raritu, p. Junckers oslintá na čele a priateľsky vyfacká. Pamätať si to asi nebude.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Kočner pochopil, čo je štát (píše Michal Havran)

A potom sa pokúsil ním stať.

Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou

Šéfka FNM rozbehla kariéru v realitnom biznise.


Už ste čítali?