Myslel som si, že inteligencia národa vzrástla, sklamal som sa.

Autor: Ján Šeďo | 20.5.2019 o 8:55 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  864x

V rannom daždi naštartujete auto a namiesto stieračov máte iba držiaky. Že chcete do práce ? Máte smolu, riešte si svoju situáciu ako viete...  

Za totality si všetci majitelia škodoviek nosili stierače do bytov. Inak do rána s veľkou pravdepodobnosťou  zmizli. Ak boli nové, alebo aspoň zánovné, mizli so zárukou. Odvtedy prešlo pekných pár rokov a človek by predpokladal, že sa okrem iných vecí vyvíja aj inteligencia a vzájomná tolerancia. Neviem si predstaviť, čo si myslí človek, ak ho tak môžem nazvať, ktorý ich v noci bez mihnutia oka vezme. Napadne ho vôbec, aké vážne problémy môže majiteľovi auta spôsobiť ?

Tu nejde len o znemožnenie včasného príchodu do práce. Môže sa čokoľvek prihodiť aj v rodine a auto na parkovisku pred domom môže znamenať záchranu života. Ale ako, ak v hustom daždi nemáte stierače, lebo nejaký tupec ich ukradol ? Mať doma náhradné je iste riešením, ale to by sme museli mať aj náhradné kolesá a možno aj motor, lebo kapotu vypáčiť pre niektorých tiežslovákov nie je ťažká práca.

To sú principiálne veci, ktoré majú iba jediné riešenie. Tolerancia, vzájomný rešpekt a úcta. Zmena spôsobu uvažovania s otázkou, je to moje ? Nie je to moje, tak sa toho nedotýkam. Ak to tam niekto nechal večer, tak počíta s tým, že to tam ráno nájde. Očakáva, že jeho majetok bude jemu slúžiť. Za Causesca mohla v Rumunsku pokojne ležať peňaženka celý týždeň na zemi a nikto si ju nedovolil zdvihnúť. To je nežiaduci extrém, ktorý určite nechceme. Strach nedovoľoval nikomu hoci sa len tým smerom pozrieť.

Charakter sa musí prejavovať 24 hodín denne a za každých okolností. Od tejto méty sme ešte ďaleko.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Kočner pochopil, čo je štát (píše Michal Havran)

A potom sa pokúsil ním stať.

Čo dnes robí Bubeníková z Gorily? Stala sa developerkou

Šéfka FNM rozbehla kariéru v realitnom biznise.


Už ste čítali?