Herkules a Sizyfos by bledli závisťou.

Autor: Ján Šeďo | 19.4.2019 o 14:15 | Karma článku: 1,18 | Prečítané:  361x

Neobjavil som žiadneho nového supermana, len som sa trošku pozeral okolo seba na slnkom zaliatom dvore. Aj na malom kúsku zeme nájde človek veci hodné pozornosti.                              

V praskline starého múra pod plotom pracujú mravce na svojom budúcom bydlisku. Zbierajú čo dokážu odniesť. Nevadia ani vzdialenosti, ktoré, ako by sa zdalo z "mravčieho pohľadu", sú kilometrové voči ich telesným rozmerom. 

Tento, neviem aký, druh má dĺžku tela odhadom 3 mm. Potom ak porovnám vzdialenosť asi 6 metrov voči ich rozmerom a dám do pomeru k človeku, vychádza mi, že tých 6 metrov pre nich je to isté ako pre nás, ľudí, približne 2,5 kilometra. A tu je prosím herkulovská dilema. Včera som videl, ako popoludní vlečú 3 - 4 mravčekovia ( jeden často odbiehával, akoby to bol prieskumník ) mŕtveho sršňa, ktorého som ráno priklepol, keď si hľadal dutinu pri vchodových dverách. Ostal na schodoch a ďalej som si to nevšímal. Na dvore je pravouhlá dlažba. Často menili smer, niekedy dokonca do pravého uhla. Akoby sa riadili "pokynmi" prieskumníka. 

Nič na veci nemení, že toho sršňa tam dostali do 15 minút. Ak odhadneme, že hmotnosť sršňa by mohla byť v porovnaní so 4 mravcami možno 5 násobná, potom z prepočtov mi približne vychádza, že:

4 dospelé osoby by pri rovnakom výkone mali holými rukami dostať predmet o hmotnosti asi 1700 kg za 15 minút do vzdialenosti asi 2,5 kilometra !

Čo dodať, my ľudia asi na toto nemáme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lustrovaní novinári opisujú, čo všetko o nich polícia nazbierala (video)

Novinári, ktorých lustrovali, zvažujú žalovať štát.

Ruskovu obhajobu platí Haščák, písal Kočner v Threeme

Haščák neodpovedal, či platí Ruskovho advokáta.


Už ste čítali?