Výroky majora Halušku a pána poslanca Jarjabka sú rovnaké absurdity v rôznych formách.

Autor: Ján Šeďo | 6.6.2016 o 17:59 | (upravené 6.6.2016 o 18:22) Karma článku: 9,08 | Prečítané:  1108x

Major Haluška nevedel čo znamená absurdný, ale aspoň sa k tomu priznal, opýtal sa a naďalej nechápal. Malo nás to pobaviť a pobavilo. Pán Jarjabek nás nemá zabávať, ale slúžiť ľudu. Nechápe to rovnako ako major Haluška.

Našincovi, hoci len nepatrne znalého pomerov vo financovaní štátnych inštitúcií, sa musí dvíhať žalúdok po vypočutí redaktorských vstupov s pánom Jarjabkom na tému verejnoprávnej inštitúcie RTVS. Jeho posledná absurdita na túto tému v zmysle, že tam, kde je signál by si občan mohol zriadiť stanicu a využívať služby RTVS. Preto ho štát musí pumpnúť o paušálny poplatok. Má prijímač, nemá prijímač, vidí niečo, nevidí len fľaky, vsjo ravno ! Baran zaplať !

Osobne sa už nemôžem pozerať na tie nekonečne preafektované, nikomu nič nehovoriace a totálne absurdné nezmysly nepatriace do úst šéfovi poslaneckého výboru parlamentu. Dokonca aj absurdita otázky majora Halušku " ...a kde som ja ?" oproti výrokom pána Jariabka dáva zmysel. Čitateľ knihy, alebo divák pri filme Čiernych barónov aspoň môže povedať, že to teda boli vtedajší lampasáci tupci. Boli, lebo inteligentných súdruhovia neradi a so štyrmi ľudovými na viac nevydalo. Ale dnes, v 21. storočí, po takmer 27 rokoch demokratického vývoja, v dobe menežerov a menežerských platov, sa ešte stále nájdu aparátčici kalibru doby majora Halušku ?

Samotný názov "Verejnoprávna" hovorí, že verejnosť, žijúca a pracujúca v tomto štáte, bez ohľadu na to, či tu žije trvale, alebo si len k nám odskočil z Ostrovov dať sa dole, má právo na počúvanie a sledovanie programu tejto inštitúcie. Slovenskí štátni príslušníci platia dane, pravda len tí, ktorí si túto poctu zaslúžia ( hnusní kamaráti, bossovia a finančníci, fuj ani to si nezaslúžia ). Cudzinci sú pri ubytovaní povinní zaplatiť poplatok miestnej samospráve za dýchanie vzduchu, opotrebenie chodníkov, služby mestskej polície ( Ostrovania aj za služby spojené s brutálne hlučnou opicou ) a podobne by sa to dalo ďalej parafrázovať do nekonečna. Už keď sa schválil zástrčkový zákon v súčasnej podobe, bol pre našinca nepochopiteľným výpalníckym aktom.

       Pán Jarjabek, prosím bez urážky, ak nie je z čoho financovať Verejnoprávnu televíziu a rozhlas, vypýtajte si späť tú hromadu peňazí, ktorú vyhodili ministri pri nákupoch nefunkčných systémov pre diaľnice, verejné obstarávanie ( EVO - koľkí ho používajú ? ) a denne vyhadzujú na predražené nákupy ( interval 40 až 50 % v súvislosti so zdravotníctvom som si nevymyslel sám, podľa zasvätených z oboru sa práve toľko % stratí z financovania zdravotníctva nevedno kde, alebo sa niečo šepká ? ). Alebo aspoň požiadajte vládu o príspevok na RTVS z balíka, ktorý chce vláda nabudúce vyhodiť von oknom ( pardon, nie, nevyhodiť von oknom, ale možno zaplatiť za recyklovaný toaletný papier ako za hodvábne utierky ). Prosím Vás nelezte ľuďom tejto krajiny na nervy, nezamieňajte si pojmy a pokúste sa občas pozrieť aj do zrkadla. Možno sa zľaknete sám seba pri tých afektoch a prezentovaní nezmyslov za pravdu a fakt.

Ešte raz, ak prestanú štátni úradníci kradnúť ( bonzáka treba potichu 3x lepšie zaplatiť ako ostatných ), dane budú platiť aj kamaráti, DPH bude plniť svoj účel, bude aj na  RTVS a bohato. Premýšľajte týmto smerom s celým Smerom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?