Kto je zodpovedný za turčiansky "tankodróm" ?

Autor: Ján Šeďo | 18.10.2015 o 19:40 | (upravené 18.10.2015 o 19:47) Karma článku: 4,71 | Prečítané:  200x

Cesta č. 65 v úseku Príbovce - Diviaky, to je zmieňovaný a dobre známy turčiansky "tankodróm". Súdny človek sa už nepýta, prešla ho trpezlivosť. Súdruhovia, zvolebnieva sa, dajte, motoristi vás blahorečia...

Úprimnú sústrasť všetkým kolegom, motoristom, ktorí sú denne nútení jazdiť touto okrasou Turca. Zatvorené Donovaly ma včera donútili absolvovať jazdu o život môjho auta. Trošku som sa čudoval, prečo asi polovica áut z kolóny odbočuje na Príbovce. Potom mi to došlo. Cestujem touto dolinou len ojedinele, naposledy asi pred 3 rokmi a ani vo sne ma nenapadlo, že sa tu nič nezmenilo. Znalejší pomerov na Turci si zvolili kľučkovanie cez obce, ale bez rizika poškodenia svojho auta. My, menej orientovaní v miestnych pomeroch, sme si užili...

Okresaná kolóna sa vliekla cca 60 km rýchlosťou. Mokro, tma a rozbitá cesta nič viac nedovoľovali. Ak áno, tak len s pocitom strachu a čakania na náraz o dieru, alebo na možnú kolíziu s oproti idúcimi vozidlami. Nikdy nemôžete predsa vedieť, či vás jama na mokrej ceste neodhodí bokom a neskončíte v strete s iným vozidlom. Takto si cestu č. 65 pamätám snáď spred 30 rokov a spomienky sa mi zase obnovili a upevnili, len vtedy ešte bolo menej dier. Moskvič sa podstatne pohodlnejšie vyrovnával s hrboľatým povrchom, ako tvrdé podvozky áut súčasnosti. Získal som pocit istoty, že radšej obídem pol Slovenska, ale tejto lokalite sa vyhnem. Pritom Turiec je aj z cesty nádherný, fascinujúca okolitá príroda ( cez deň ) a história na vás tu dýcha z každého kúta, akoby sa človek preniesol do minulosti. Z hľadiska cesty to asi pravda nebude, pretože koče turčianskych zemanov sa po takej hrboľatej ceste asi nevozili. Predpokladám, že sa tu pohybuje mnoho cudzincov. Možno mnohí z nich iba raz, pretože cesta č. 65 z nich vytrasie aj to posledné, čo v nich ostalo po prechode Strečnom.

Čo na to napríklad Dopravný inšpektorát MV, alebo Inšpekcia bezpečnosti práce ? Podmienky jazdy po tejto ceste sú všeobecným ohrozením užívateľa komunikácie! Mnohí sú povinní platiť cestnú daň, za čo ? Pritom sú pri maximálnej obozretnosti ohrození na zdraví a je ohrozený aj ich majetok. Ohrození sú aj obyvatelia dotknutých obcí, v ktorých sa zvýšila hustota vozidiel a ničí sa aj ich majetok vo forme obecných ciest. Ako k tomuto prišli ? Kto ich takto trestá a čím si to zaslúžili ?

Vážení zodpovední páni,

čo ste doteraz prešustrovali pri výstavbe diaľníc, by stačilo na mnoho kilometrov ciest, akou je cesta č. 65. Do budúcnosti sa veľmi organizovane staráte o navyšovanie ceny diaľníc na Slovensku, prosím vás, prestaňte terorizovať cestujúcu verejnosť. Vidíme vám pod kožu, ale my radoví občania, si môžeme tak akurát ponadávať. Vaše kvačky na nástenke sú tak akurát pre ľudí, ktorí pokojne odovzdajú tisíce Eur neznámemu človeku na základe telefonátu v mene vnuka. Aj takéto úseky ciest, akým je cesta č. 65 v zmieňovanom úseku, je možné rekonštruovať z Eurofondov, ale to niekto musí chcieť. Bezpečnosť cestujúcej verejnosti je druhoradá, občan je nula, ak jeho predstavený v samospráve nie je pätolízačom Smeru. Dokedy tu budeme ešte trpieť túto demagógiu ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?