Po stretnutí V4 iba V. Orbán pomenoval veci verejne.

Autor: Ján Šeďo | 13.9.2015 o 21:24 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  346x

Naši politici po stretnutí V4 zatajili, že moslimov do Európy pozvala pani Merkelová za účelom omladenia populácie a demokratického prístupu k situácii v Arabskom svete. V. Orbán to doma verejne vyhlásil.

Dnes Nemecko zatvorilo hranice a hlásia zatiaľ plný stav. Čo bude s tisícami migrantov, ktorí sú v tejto chvíli už na Balkáne a v strednej Európe ? To v tomto momente asi nikto netuší. Ale ja som nechcel o tom písať.

Chcem sa neviem koho opýtať, že čo je to za demokratické rozhodnutie, ktoré sa dopredu ani len náznakom nekonzultovalo s ostatnými členskými krajinami, ktorých sa to malo evidentne dotknúť. A aj dotklo. V Nemecku sa nacionalisti činia a podpaľujú pripravené ubytovne. Pod vplyvom hroziacich nepokojov sa vláda rozhodla alibisticky zatvoriť hranice a do problému zatiahnuť ostatné krajiny ešte hlbšie. My na Slovensku, sme informovaní o podstate veci len okrajovo. Zatiaľ ich tu nemáme, tak sa naša vláda tvári, že si vyberieme svoju cestu. To je iba sen alebo dezinformácia, nevyberieme si ! Je len otázkou času, kedy sa začnú naše južné hranice otriasať pod náporom z Maďarska, pretože Rakúsko sa skôr, či neskôr, zachová rovnako ako Nemecko. To mi hovorí presvedčenie a základe sedliackeho rozumu.

Nepochopím tú demokratickú logiku, ktorá viedla Nemecko a podobne mysliace krajiny k takejto ľahkovážnosti. Rovnako nepochopím ani komunikáciu našej vlády a parlamentu s našimi Europoslancami. Ako je možné, že predseda vlády hovorí verejnosti niečo iné, ako väčšina našich Europoslancov alibisticky prezentuje ? Čo tam robia a koho zastupujú ?

Predpokladám, že už všetci majú pripravené vilky na opačnej strane Zemegule, pretože je len otázkou krátkeho času, kedy vypuknú masové nepokoje v utečeneckých táboroch. Naše médiá predkladajú len strohé informácie, ale v Maďarsku je informovanosť na omnoho operatívnejšej úrovni a to, čo predkladajú divákom, je omnoho znepokojujúcejšie, ako vidíme my v našich médiách. Internet na Slovensku nie je samozrejmosťou pre každého a tobôž nie pre širšiu voličskú základňu súčasnej vládnej strany. Jednoducho informujú svojich voličov. Veľká časť utečencov má nároky, ktoré sa ani v najmenšom nezhodujú s logikou zachraňujúceho sa človeka. Napríklad chcú kúrenie v stanoch. Sú nadštandardne vybavení elektronikou a vrecká plné hotovosti. My vidíme chudákov, zdrvených cestou a starosťou o deti. Sú tam aj iní, žiadni chudáci ! Vraj uteká stredná trieda. Je to ľahko zameniteľné...Televízia južných susedov toho prezentuje podstatne viac... Do akcie nastupuje armáda. To je tiež vyhlásenie V. Orbána. Mimochodom, 2 dni som to sledoval priamo v televízii MR a vôbec sa mi to nechce páčiť. Ako občan, mám obavy z reality a prístupu našej politickej elity, vlády SR.

Môj názor sa nemení, prezentoval som to v iných blogoch, do 0,5 %, čo je cca 25 000 ľudí by sme zvládli postupne po celom území SR adaptovať. To by ale naša politická elita s nami, občanmi, musela hrať férovú partiu. Toho sa nedožijeme, veď žijeme v absurdistane, ktorý sa zamotáva do ešte absurdnejších pomerov.

Nie som silne veriaci, ale snažím sa žiť podľa Božích prikázaní a racionálnej ( nie slepo podriaďujúc sa deformovaniu viery Božími služobníkmi ) viery. A musím skonštatovať, Boh nám pomáhaj !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?