Po stretnutí V4 iba V. Orbán pomenoval veci verejne.

Autor: Ján Šeďo | 13.9.2015 o 21:24 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  343x

Naši politici po stretnutí V4 zatajili, že moslimov do Európy pozvala pani Merkelová za účelom omladenia populácie a demokratického prístupu k situácii v Arabskom svete. V. Orbán to doma verejne vyhlásil.

Dnes Nemecko zatvorilo hranice a hlásia zatiaľ plný stav. Čo bude s tisícami migrantov, ktorí sú v tejto chvíli už na Balkáne a v strednej Európe ? To v tomto momente asi nikto netuší. Ale ja som nechcel o tom písať.

Chcem sa neviem koho opýtať, že čo je to za demokratické rozhodnutie, ktoré sa dopredu ani len náznakom nekonzultovalo s ostatnými členskými krajinami, ktorých sa to malo evidentne dotknúť. A aj dotklo. V Nemecku sa nacionalisti činia a podpaľujú pripravené ubytovne. Pod vplyvom hroziacich nepokojov sa vláda rozhodla alibisticky zatvoriť hranice a do problému zatiahnuť ostatné krajiny ešte hlbšie. My na Slovensku, sme informovaní o podstate veci len okrajovo. Zatiaľ ich tu nemáme, tak sa naša vláda tvári, že si vyberieme svoju cestu. To je iba sen alebo dezinformácia, nevyberieme si ! Je len otázkou času, kedy sa začnú naše južné hranice otriasať pod náporom z Maďarska, pretože Rakúsko sa skôr, či neskôr, zachová rovnako ako Nemecko. To mi hovorí presvedčenie a základe sedliackeho rozumu.

Nepochopím tú demokratickú logiku, ktorá viedla Nemecko a podobne mysliace krajiny k takejto ľahkovážnosti. Rovnako nepochopím ani komunikáciu našej vlády a parlamentu s našimi Europoslancami. Ako je možné, že predseda vlády hovorí verejnosti niečo iné, ako väčšina našich Europoslancov alibisticky prezentuje ? Čo tam robia a koho zastupujú ?

Predpokladám, že už všetci majú pripravené vilky na opačnej strane Zemegule, pretože je len otázkou krátkeho času, kedy vypuknú masové nepokoje v utečeneckých táboroch. Naše médiá predkladajú len strohé informácie, ale v Maďarsku je informovanosť na omnoho operatívnejšej úrovni a to, čo predkladajú divákom, je omnoho znepokojujúcejšie, ako vidíme my v našich médiách. Internet na Slovensku nie je samozrejmosťou pre každého a tobôž nie pre širšiu voličskú základňu súčasnej vládnej strany. Jednoducho informujú svojich voličov. Veľká časť utečencov má nároky, ktoré sa ani v najmenšom nezhodujú s logikou zachraňujúceho sa človeka. Napríklad chcú kúrenie v stanoch. Sú nadštandardne vybavení elektronikou a vrecká plné hotovosti. My vidíme chudákov, zdrvených cestou a starosťou o deti. Sú tam aj iní, žiadni chudáci ! Vraj uteká stredná trieda. Je to ľahko zameniteľné...Televízia južných susedov toho prezentuje podstatne viac... Do akcie nastupuje armáda. To je tiež vyhlásenie V. Orbána. Mimochodom, 2 dni som to sledoval priamo v televízii MR a vôbec sa mi to nechce páčiť. Ako občan, mám obavy z reality a prístupu našej politickej elity, vlády SR.

Môj názor sa nemení, prezentoval som to v iných blogoch, do 0,5 %, čo je cca 25 000 ľudí by sme zvládli postupne po celom území SR adaptovať. To by ale naša politická elita s nami, občanmi, musela hrať férovú partiu. Toho sa nedožijeme, veď žijeme v absurdistane, ktorý sa zamotáva do ešte absurdnejších pomerov.

Nie som silne veriaci, ale snažím sa žiť podľa Božích prikázaní a racionálnej ( nie slepo podriaďujúc sa deformovaniu viery Božími služobníkmi ) viery. A musím skonštatovať, Boh nám pomáhaj !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?