Bude 11.september aj v Európe ?

Autor: Ján Šeďo | 11.9.2015 o 10:42 | Karma článku: 6,52 | Prečítané:  350x

Niet sa čomu čudovať, všetci žijeme s utečencami. Sme nútení, médiá sú toho plné a pomaly sa plní aj Európa. "Bez boja obsadíme Európu", znelo niekdajšie vyjadrenie moslimských vodcov, bez čísiel. "Za čem búkvy, vsjo jásno "!

Načo čísla, ide sa do Európy a hotovo. Niekto to dokonale organizuje a samozrejme to niekto musel aj iniciovať a vytvoriť podmienky v domovine týchto ľudí. Snaha európskych vodcov o akési úmerné rozdelenie do všetkých členských štátov je úplne márna. V tom má Fico pravdu, že ani jedného neprinúti byť tam, kde nechce byť. Všetci smerujú za blaženým životom predovšetkým do Nemecka, kde budú chcieť žiť svojim životom. Kto i v tom zabráni ? Nikto, oni si svoj životný štýl jednoducho vymôžu. Bude ich na to dostatok, aby si v zmysle ľudských práv a demokracie, nárokovali na všetko, na čo si môže občan v demokratickom zriadení nárokovať.

Porovnávam to iba s komunitou, ktorú vytvárajú v kúpeľoch Piešťany. Desiatky rokov sa tam liečia pacienti z Blízkeho východu. Prichádzajú na niekoľko mesiacov, obyčajne na pol roka a celé rodiny. Zaplatia si to dosť mastne, v porovnaní s našincom, potom prečo by sa nemohli liečiť. Pre kúpele bol tento biznis vždy výnosný a dovolím si tvrdiť, držal ich nad vodou. Horšie je to s denným a liečebným režimom. Napríklad pobyt žien v bazénoch. Na zmiešanú terapiu zabudnime. Ich ženy sa nesmú kúpať spoločne s cudzími mužmi, preto je nutná úprava liečebného režimu. Aj pre jednu ženu. Celý deň ich nie je vidieť, lebo tak, ako v púšti, aj tu vychádzajú neskôr popoludní a minimálne do polnoci v okolí pešej zóny zaručene nikto nespí. A takto by som mohol pokračovať...

To isté sa stane aj na miestach, kde vytvoria komunitu. Na ich životnom štýle sa nič nezmení,ale veľmi veľa sa zmení na ich potrebách. Doteraz nepotrebovali všetci zimný kabát vykurovať obydlie, nerobili činnosti, ktoré v Európe budú musieť robiť. Tým nechcem povedať, že by boli akoby z inej planéty, ale žili vo veľmi odlišnom prostredí s inými návykmi a starosťami. Ako sa pôjdu v priebehu pracovnej doby modliť od výrobnej, alebo montážnej linky ? To už nechcem komentovať.

V inom blogu som napísal, že aj u nás si ich viem predstaviť, ak budú žiť v súlade s našimi zákonmi a občianskym poriadkom. Prečo nie, ak sa prispôsobia a budú seba a svoje rodiny živiť, je to v poriadku. Dokonca som čítal článok, kde sa autor zaoberal slovenskou demografickou krivkou a možnosťou jej vylepšenia mladšími ročníkmi utečencov. Toto si myslím je utópia v celom rozsahu. Ako komunitu s 10 % podielom na obyvateľstve si to predstaviť neviem. Takú už máme a je to viac než tragédia. Menšie množstvo napr. do 0,5 % by sa mohlo adaptovať po cielenom teritoriálnom umiestnení a tomuto počtu by sme my, ľudia, dokázali pomôcť naštartovať život na Slovensku.

Našim 11. septembrom by bol prílev v takom množstve, ktoré by neunieslo Nemecko. Potom by sme sa mali začať modliť dopredu. Modlime sa aj za to, aby medzi nimi nebolo tých 4000 a ďalej pribúdajúcich militantov, ktorými sa chválili prevádzači v Turecku. To bude náš 11. september omnoho krutejší, ako ten americký.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?