Bude mentálne zaostávanie vývoja skazou ľudstva ? časť II.

Autor: Ján Šeďo | 30.8.2015 o 17:07 | (upravené 31.8.2015 o 17:17) Karma článku: 3,16 | Prečítané:  726x

K rozhodnutiu pokračovať v téme ma donútili dôkazy, ktoré sa mi "sypú priamo k nohám" ( p. Spišiak ). Pomôžem si citáciou V.P.Tótha ( politik, spisovateľ 1826 - 1877 ), ktorý na margo pijanstva Slovenského ľudu napísal :

„ Najväčším neprajníkom svojho vlastného národa je sám ľud slovenský, lebo sa sám opúšťa a zanedbáva sa, lebo otupený majúc rozum pálenkou, nielenže neusiluje sa za inými duševne a hmotne pokročilými národmi napredovať, no pohrúžený ako korhelice a stelesnilosti ani len nevšimne si toho, čo sa inde deje, ako inde ľudia žijú, ako pracujú, ako sa učia, ako svoje remeslá a hospodárenia spôsob zdokonaľujú, aby najmožnejšie polepšili si postavenie vo svete. To nevšímanie si ničoho iného ako tej jedinej otázky – kde je lacnejšia pálenka – toto odhadzovanie sa od sveta a jeho pokrokov je hlavnou príčinou všetkého úpadku ľudu slovenského, z nehož ho, ak sa len sám nevzchopí, iní dozaista dvíhať nebudú a on sám len vždy hlivieť, len slúžiť, len otročiť bude “.

Povedzme si otvorene, pijú aj iné národy a výdatne. My sme však trvale v elitnej skupine spotrebiteľov alkoholu na hlavu. To sa v konečnom dôsledku musí prejaviť aj na množstve zničených mozgových buniek. Alkohol zabíja bunky v obidvoch mozgoch. "Starý ( malý ) mozog", je aj bez toho trošku chaoticky skonštruovaný a vysiela do tela aj neoverené poplašné správy. Alkohol mu v zmätočnej činnosti výdatne pomáha. Mozgová kôra, Neocortex ( nový mozog ) je tá časť mozgu, ktorá má odolávať a korigovať zmätky Limbického starého mozgu. Ak ho alkoholom oberáme o zdravé bunky, nemôžu sa vyvíjať ani nové, bezchybne pracujúce. Ich vývoj je ovplyvnený. Človek je mysliacou a inteligentnou bytosťou na základe stále sa zdokonaľujúceho Neocotrtex - u,  ( nového mozgu, alebo mozgovej kôre ). A tu sme doma !

Konečným výsledkom je ľudstvo, ktoré trpí deformáciami v myslení, racionalita je skreslená. Takto sa vyvíjajú generácie potomkov, ktoré dedia nezdravé genetické informácie. Vôbec sa nemusíme čudovať, že ľudia, poznačení a ukrátení o zdravý, nerušený vývoj, sú mentálne vzdialení realite. Na takomto mini Slovensku máme ľudí, ktorí sú svojou mentálnou úrovňou medzi vedeckou elitou sveta. Sú však v nepomernej menšine voči značnej časti obyvateľstva, ktorá žije od opice k opici, alebo prinajmenšom denne konzumuje zvýšené množstvá, bunky - vraždiaceho moku. Časť, ktorá je medzi týmito extrémami, je, myslím si, v menšine voči pijanom. A práve to je ekonomicky najvýkonnejšia skupina. Názormi a svojou inteligenciou zdravé jadro.

Čo z toho, keď mentálne menej vyspelá časť obyvateľstva, podotýkam aj výrazným vlastným pričinením, verejne vyjadrí svoje názory a vytvára obraz, z ktorého si ostatná časť Európy musí myslieť, že sme všetci retardované hyeny. Nemôžem si pomôcť, nič iné ma nenapadá. Ani ja nemusím nevítaných návštevníkov, ale ak sa jedná o ľudský pohľad na vec, potom aj môj nepriateľ je človek a nepriateľom nikdy nie je jeho podstata bytia, ale jeho názory a činy.

Ľudstvo, myslím si, začalo mentálne zaostávať za pokrokom už veľmi dávno. Ale tak isto si myslím, že čím ďalej, tým zaostalosť narastá a ak by som chcel odpovedať na úvodnú otázku, tak áno, bude to jednou z hlavných príčin.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?