Bude mentálne zaostávanie vývoja skazou ľudstva ? časť II.

Autor: Ján Šeďo | 30.8.2015 o 17:07 | (upravené 31.8.2015 o 17:17) Karma článku: 3,16 | Prečítané:  719x

K rozhodnutiu pokračovať v téme ma donútili dôkazy, ktoré sa mi "sypú priamo k nohám" ( p. Spišiak ). Pomôžem si citáciou V.P.Tótha ( politik, spisovateľ 1826 - 1877 ), ktorý na margo pijanstva Slovenského ľudu napísal :

„ Najväčším neprajníkom svojho vlastného národa je sám ľud slovenský, lebo sa sám opúšťa a zanedbáva sa, lebo otupený majúc rozum pálenkou, nielenže neusiluje sa za inými duševne a hmotne pokročilými národmi napredovať, no pohrúžený ako korhelice a stelesnilosti ani len nevšimne si toho, čo sa inde deje, ako inde ľudia žijú, ako pracujú, ako sa učia, ako svoje remeslá a hospodárenia spôsob zdokonaľujú, aby najmožnejšie polepšili si postavenie vo svete. To nevšímanie si ničoho iného ako tej jedinej otázky – kde je lacnejšia pálenka – toto odhadzovanie sa od sveta a jeho pokrokov je hlavnou príčinou všetkého úpadku ľudu slovenského, z nehož ho, ak sa len sám nevzchopí, iní dozaista dvíhať nebudú a on sám len vždy hlivieť, len slúžiť, len otročiť bude “.

Povedzme si otvorene, pijú aj iné národy a výdatne. My sme však trvale v elitnej skupine spotrebiteľov alkoholu na hlavu. To sa v konečnom dôsledku musí prejaviť aj na množstve zničených mozgových buniek. Alkohol zabíja bunky v obidvoch mozgoch. "Starý ( malý ) mozog", je aj bez toho trošku chaoticky skonštruovaný a vysiela do tela aj neoverené poplašné správy. Alkohol mu v zmätočnej činnosti výdatne pomáha. Mozgová kôra, Neocortex ( nový mozog ) je tá časť mozgu, ktorá má odolávať a korigovať zmätky Limbického starého mozgu. Ak ho alkoholom oberáme o zdravé bunky, nemôžu sa vyvíjať ani nové, bezchybne pracujúce. Ich vývoj je ovplyvnený. Človek je mysliacou a inteligentnou bytosťou na základe stále sa zdokonaľujúceho Neocotrtex - u,  ( nového mozgu, alebo mozgovej kôre ). A tu sme doma !

Konečným výsledkom je ľudstvo, ktoré trpí deformáciami v myslení, racionalita je skreslená. Takto sa vyvíjajú generácie potomkov, ktoré dedia nezdravé genetické informácie. Vôbec sa nemusíme čudovať, že ľudia, poznačení a ukrátení o zdravý, nerušený vývoj, sú mentálne vzdialení realite. Na takomto mini Slovensku máme ľudí, ktorí sú svojou mentálnou úrovňou medzi vedeckou elitou sveta. Sú však v nepomernej menšine voči značnej časti obyvateľstva, ktorá žije od opice k opici, alebo prinajmenšom denne konzumuje zvýšené množstvá, bunky - vraždiaceho moku. Časť, ktorá je medzi týmito extrémami, je, myslím si, v menšine voči pijanom. A práve to je ekonomicky najvýkonnejšia skupina. Názormi a svojou inteligenciou zdravé jadro.

Čo z toho, keď mentálne menej vyspelá časť obyvateľstva, podotýkam aj výrazným vlastným pričinením, verejne vyjadrí svoje názory a vytvára obraz, z ktorého si ostatná časť Európy musí myslieť, že sme všetci retardované hyeny. Nemôžem si pomôcť, nič iné ma nenapadá. Ani ja nemusím nevítaných návštevníkov, ale ak sa jedná o ľudský pohľad na vec, potom aj môj nepriateľ je človek a nepriateľom nikdy nie je jeho podstata bytia, ale jeho názory a činy.

Ľudstvo, myslím si, začalo mentálne zaostávať za pokrokom už veľmi dávno. Ale tak isto si myslím, že čím ďalej, tým zaostalosť narastá a ak by som chcel odpovedať na úvodnú otázku, tak áno, bude to jednou z hlavných príčin.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?