Novinárska etika každodenná

Autor: Ján Šeďo | 4.8.2015 o 10:48 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  192x

Kladiem si otázku, prečo je čitateľovi spravodajstva podsúvané množstvo informácii o obnažených zadkoch a zvestovaní, kde sa uchýlil chorý človek, aj keď je verejne známy ? Nie som úchylák, ani hyena.  

Bulvár vždy bol a bude, dokonca je potrebný. Kde sú jeho hranice ? Ak sa uznávaná herečka, hoci aj skromne odetá vo svojej prirodzenosti nemá problém postaviť pred kameru s vedomím, že zábery budú nasledujúci deň na verejnosti, prosím. Nech je to aj na očiach, určite sa pozriem. Prečo sa ale musím pozerať na výsledky plastickej chirurgie ? Veď mi to pripadá ako reklama. Nič tomu nechýba, len adresa lekára. Komentovať niektoré osobnosti nositeliek týchto lekárskych výtvorov je asi pod úroveň väčšiny čitateľov.

Spôsob, akým sú podsúvané informácie o chorobách verejne známych osôb a pokračujúce detaily, hraničia s hyenizmom. Trpiaci človek nepotrebuje senzácie, on ju už má. Povedali mu to lekári a určite má čo robiť, aby sa stým vysporiadal. Vyvolávať ďalšiu traumu titulkami typu - XY ušla z domu a vieme kde sa skrýva je ďaleko za hranicou etiky. Čo rodina, ako sa asi môže cítiť ?

Ak sú novinári vedení touto cestou od svojich redakcií, pomôž pán Boh. Ja chcem byť okrem mnohých iných vecí informovaný aj o tom, prečo stojí vřtanie tunela pri Vrútkach už 3 mesiace a ako bol urobený geologický prieskum pred začiatkom stavby. Bude druhý vytunelovaný tunel ? Chcem vedieť, prečo prestal fungovať Klaster učňovského školstva skôr, ako začal pracovať. Napriek sľubom podpory zo strany štátu. Veď vymrie jedna generácia a nebude remeselníkov. Oproti tomu keby som nemal VŠ diplom, tak si ho kúpim na niektorej pochybnej univerzite. Kto a kedy ich zruší? Pána ministra školstva, nie chorého človeka,  je potrebné do nekonečna otravovať, aby sa prebudil. Chcem vedieť, či z klamstva usvedčený riaditeľ finančnej správy je ešte aj dnes riaditeľom. Čo je to za chlapa, ak nevie na rovinu priznať, že sa stala chyba a vyriešime ju ! 

Chápete páni novinári ? Nevrtajte sa v tiežcelebritných zadkoch, ale vo veciach verejného záujmu. Aspoň to nevešajte serióznym ľuďom na oči. My, čitatelia to určite oceníme.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?