Novinárska etika každodenná

Autor: Ján Šeďo | 4.8.2015 o 10:48 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  173x

Kladiem si otázku, prečo je čitateľovi spravodajstva podsúvané množstvo informácii o obnažených zadkoch a zvestovaní, kde sa uchýlil chorý človek, aj keď je verejne známy ? Nie som úchylák, ani hyena.  

Bulvár vždy bol a bude, dokonca je potrebný. Kde sú jeho hranice ? Ak sa uznávaná herečka, hoci aj skromne odetá vo svojej prirodzenosti nemá problém postaviť pred kameru s vedomím, že zábery budú nasledujúci deň na verejnosti, prosím. Nech je to aj na očiach, určite sa pozriem. Prečo sa ale musím pozerať na výsledky plastickej chirurgie ? Veď mi to pripadá ako reklama. Nič tomu nechýba, len adresa lekára. Komentovať niektoré osobnosti nositeliek týchto lekárskych výtvorov je asi pod úroveň väčšiny čitateľov.

Spôsob, akým sú podsúvané informácie o chorobách verejne známych osôb a pokračujúce detaily, hraničia s hyenizmom. Trpiaci človek nepotrebuje senzácie, on ju už má. Povedali mu to lekári a určite má čo robiť, aby sa stým vysporiadal. Vyvolávať ďalšiu traumu titulkami typu - XY ušla z domu a vieme kde sa skrýva je ďaleko za hranicou etiky. Čo rodina, ako sa asi môže cítiť ?

Ak sú novinári vedení touto cestou od svojich redakcií, pomôž pán Boh. Ja chcem byť okrem mnohých iných vecí informovaný aj o tom, prečo stojí vřtanie tunela pri Vrútkach už 3 mesiace a ako bol urobený geologický prieskum pred začiatkom stavby. Bude druhý vytunelovaný tunel ? Chcem vedieť, prečo prestal fungovať Klaster učňovského školstva skôr, ako začal pracovať. Napriek sľubom podpory zo strany štátu. Veď vymrie jedna generácia a nebude remeselníkov. Oproti tomu keby som nemal VŠ diplom, tak si ho kúpim na niektorej pochybnej univerzite. Kto a kedy ich zruší? Pána ministra školstva, nie chorého človeka,  je potrebné do nekonečna otravovať, aby sa prebudil. Chcem vedieť, či z klamstva usvedčený riaditeľ finančnej správy je ešte aj dnes riaditeľom. Čo je to za chlapa, ak nevie na rovinu priznať, že sa stala chyba a vyriešime ju ! 

Chápete páni novinári ? Nevrtajte sa v tiežcelebritných zadkoch, ale vo veciach verejného záujmu. Aspoň to nevešajte serióznym ľuďom na oči. My, čitatelia to určite oceníme.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?